HISTORIA MAGISTRA VITAE EST

Датум: 17. Mart 2012 16:01 Категорија: Достигнућа

„ Историја је учитељица живота“

Општинско такмичење из историје одржано је 17.3. 2012, са почетком у 10.00 часова, у Основној школи „Ђура Јакшић“ у Плажану. На такмичењу је учествовало осамнаест ученика  од петог до осмог разреда (пети разред-7 ученика; шести разред- 4 ученика; седми разред-3 ученика; осми разред- 4 ученика). Учествовали су ученици из четири од пет основних школа са територије наше општине.
Тест је рађен шездесет минута, а након завршеног прегледања резултати су следећи:
Пети разред- пласман  на Окружно такмичење имају два ученика: Теодора Кочић- ОШ „Стеван Синђелић“ Велики Поповић и Петар Јовановић- ОШ „Ђура Јакшић“ Плажане. Оба такмичара су остварила треће место у рангу.
Шести разред- нема такмичаре пласиране за окружни ранг;
Седми разред- Лазар Милосављевић- ОШ „Ђура Јакшић“ Плажане- освојено друго место и пласман на Окружно такмичење.
Осми разред- Марко Ђокић- ОШ „Вук Караџић“ Ресавица- освојено треће место и пласман на Окружно такмичење.
Предметни наставници- Славка Миланов, Томица Симић и Миле Ангелов задовољни су постигнутим резултатима, с обзиром на чињеницу да тестови нису били лаки.
У име школе организатора пласираним такмичарима и њиховим наставницима честитамо на постигнутим резултатима и желимо пуно успеха на Окружном такмичењу!