Ђак генерације

Датум: 13. Jul 2012 12:59 Категорија: Достигнућа

Политика АД и Министарство просвете и науке

Дана, 6. јула 2012. године у Културном центру у Јагодини одржан је пријем ученика генерације основних и средњих школа Поморавског округа. Скуп родитеља, ученика, наставника и директора поздравио је начелник Школке управе Јагодина, Живота Старчевић. Политика АД и Министарство просвете и науке наградили су ученике генерације за постигнути успех у досадашњем школовању збирком кованица "Знамените личности Србије'' у којој се налази 25 кованица са ликовима државника, научника светитеља и уметника који су у Српској историј оставлили неизбрисив траг, као и књигом са биографијама српских великана.
           Најбољи међу најбољима, ученик генерације ОШ ''Ђура Јакшић'' Плажане - Урош Станојевић представљао је нашу малу школу.