ДЕЧИЈА НЕДЕЉА

астемо као једноБОЉИ  СМО ЗАЈЕДНО

У сусрет Дечијој недељи
                               1. 10 – 7. 10. 2012.

Ове године Дечија недеља се одржава као део шире националне кампање под називом ''Бољи смо заједно'', а посебна пажња се посвећује инклузији и промоцији права деце са сметњама у психофизичком развоју. У складу са тим, мото Дечије недеље 2012. године гласи
''Растемо као једно – БОЉИ  СМО ЗАЈЕДНО''
                Циљеви Дечије недеље су:

• Скретање пажње најшире јавности на права и потребе деце,
  • Указивање на одговорност коју породица, школа, држава и њене институције имају у заштити и остваривању права деце,
  • Презентација постигнутих резултата,
  • Указивање на примере добре праксе и проблеме у остваривању права деце,
  • Подстицање интерресорне и интерсекторске сарадње у стварању услова за поштовање права и оптимални развој сваког детета,
  • Промоција активног учешћа деце у доношењу одлука које се њих тичу,
  • Покретање иницијатива и нових акција које ће доприносити побољшању положаја деце у Србији и остваривању њихових права.
У складу са предложеним програмом активности током Дечије недеље, који Министарство рада и социјалне политике реализује у сарадњи са Пријатељима деце Србије, и сопственим могућностима, ОШ ''Ђура Јакшић'' Плажане, на челу са члановима УП  прилагодила је своје активности и програм Дечије недеље је следећи:
  1. дан – Отварање Дечије недеље, „Дрво генерације“  и  медијска промоција
  2. дан – Седница УП и ''У туђим ципелама''
  3. дан – Дружење са познатима, „Весело позорје“ из Београда (Ивана Јовановић и Веселин Стијовић)
  4. дан - Фестивал дечијег стваралаштва
  5. дан - Спортски дан
С обзиром да је наша школа од почетка укључена у процес инклузије, можемо рећи да имамо искуства у ангажовању деце са посебним потребама у оквиру Дечије недеље, али и у  другим школским манифестацијама. И ове године ученици којима се пружа додатна подршка учествују у активностима у склопу Дечије недеље. Овакав начин сарадње међу наставницима, ученицима и родитељима до сада се показао као пример добре праксе и занимљивог дружења. Дечија недеља је прилика да се на једном месту покаже јединство различитости!

Колектив ОШ ''Ђура Јакшић''