Тематски дан "Од злата јабука"

Датум: 02. Novembar 2022 11:04 Категорија: Новости

20. октобра 2022. године у матичној школи у  Плажану је поводом Светског дана јабуке одржан тематски дан "Од злата јабука"

Ученици виших разреда су у договору са предметним наставницима из српског језика, математике, енглеског језика, историје, географије, биологије, физике и домаћинства читаве недеље припремали материјал за тематски дан, док је финални производ реализован у школи. Ученици су најпре подељени у групе по предметима и свака група је истраживала повезаност јабуке са конкретним предметом. Своја истраживања ученици су представили на паноима, а након евалуације уследила је и дегустација пите од јабука које су припремиле ученице у оквиру предмета домаћинство, као и компота од јабука које су припремили ученици 2. и 4. разреда.