Дан српског јединства слободе и националне заставе (15. септембар)

Датум: 03. Oktobar 2023 13:20 Категорија: Новости

15. септембра 2023. године у нашој школи обележен је Дан српског јединства, слободе и националне заставе.

Дан српског јединства, слободе и националне заставе је национални празник који заједнички прослављају Република Србија и Република Српска од 2020. г. Прославља се на дан када је у Првом светском рату пробијен Солунски фронт. То је велики дан за Србију, Републику Српску и целокупан српски народ, јер нема виших и важнијих вредности од слободе и јединства нашег народа.. Овај дан је симбол јунаштва и јединства нације, као и порука да само заједно можемо сачувати своју историју, традицију, језик, културу, веру.
Ученици наше школе су у току првог часа бојили српску заставу и српски грб, слушали и певали химну "Боже правде" и са наставницима разговарали о подвизима наших славних предака.
Драги ученици, волите своју Србију и будите поносни што сте Срби, јер имате чиме да се поносите!