Дечја недеља

Датум: 16. Oktobar 2023 18:22 Категорија: Новости

Од 2. до 6. октобра традиционално је обележена Дечја недеља под слоганом "Велико срце деце Србије"

За сваки дан Дечје недеље планиране су различите активности:
Понедељак: Пријем првака у Дечји савез Отварање Дечје недеље; “Мостовима од предака до потомака” међугенерацијско дружење/активности
Уторак: “Другу на дар”- лутрија
Среда: “Зауставимо насиље међу вршњцима: унапређивање свести, превенција и подршка”- предавање/радионица; Дружење чланова Ученичког парламента са члановима ученичких парламената других школа и са Председником општине
Четвртак: Проглашење слогана школе; Спортски дан– сарадња са Спортском организацијом Деспотовац и Црвеним крстом Деспотовац
Петак: Фолклорне игре– сарадња са КУД-ом “Плажане”.
Од свих ових активности издвајамо активност "Другу на дар" где су деца доносила по један поклон за лутрију, па су се поклони извлачили насумице за сваког ученика. Затим дружење наших парламентараца са члановима Ђачког парламента из школа у нашој општини и председником општине Златком Маријановићем, где се најпре председник  обратио  ђацима у улози општинских одборника, поздравио их и упутио речи подршке и мотивације како би и они сутрадан водили нашу општину у правом смеру, а потом су и заменик председника општине и начелник Општинске управе упознали децу са радом и одговорили на питања о функционисању како Скупштине тако и осталих органа јавне управе. У четвртак, у оквиру спортског дана Спортска организација Деспотовац заједном са Канцеларијом за младе и Црвеним крстом Деспотовац приредила је програм спортских активности за ученике наше школе. Такође, КУД  "Плажане је представио свој програм као и српску народну ношњу и позвао ученике да им се придруже.