Нов горионик у школској котларници

Датум: 21. Maj 2024 11:57 Категорија: Новости

Председник општине др Златко Марјановић свечано је затворио радове на новом горионику школске котларнице.

25. априла 2024. године председник Општине Деспотовац, др Златко Марјановић је са својим сарадницима обишао котларницу у нашој школи. Ова котларница је недавно опремљена новим гориоником, који ће уместо лож уља у будућности користити гас, чиме ће се знатно смањити емисије штетних гасова, али и трошкови грејања.
„Ја бих се најпре захвалио Министарству заштите животне средине, које нам је одобрило милион и петсто хиљада динара, док смо два милиона издвојили ми из општинског буџета за овај диван пројекат. Ово је пример како у будућности и друге школе треба да раде, јер гледајући у назад неко време ова школа је опремљена новом модерном фискултурном салом, санитарним чвором у оквиру школе и ево сада новим системом грејања. Свакако треба још пуно улагати и уређивати и свакако уз адекватан рад и труд верујем да ћемо унапредити животни стандард људи нашега краја“, рекао је председник Општине Деспотовац, др Златко Марјановић.