Финале квиз такмичења "Шта знаш о Црвеном крсту и екологији"

Датум: 21. Maj 2024 12:15 Категорија: Новости

После школских такмичења, која су у сарадњи са Црвеним крстом Деспотовац, организовале школе на територији општине Деспотовац, спроведено је и општинско такмичење у просторијама Црвеног крста у Деспотовцу.

Општинско такмичење квиза “Шта знаш о Црвеном крсту и екологији“ замишљено је као забавна манифестација која окупља такмичаре 5. разреда који своје знање треба да покажу кроз различите тестове и игре. Учествовале су екипе из наше школе, из ОШ "Деспот Стефан Високи" из Деспотовца, ОШ "Вук Караџић" из Ресавице, ОШ "Стеван Немања" из Стењевца и ОШ "Стеван Синђелић" из Великог Поповића. Нашу школу су представљале ученице Сара Милосављевић, Ђурђина Алексић и Теодора Глигоријевић.

РЕДОСЛЕД ИЗВОЂЕЊА ТАКМИЧАРСКИХ ДИСЦИПЛИНА
1. Представљање одељења
2. О Међународном Црвеном крсту
3. О Подмлатку Црвеног крста
4. О заштити и унапређењу здравља и животне средине
5. Склопи слику
6. Пантомима
7. Склопи изреку о хуманости од испреметаних речи
8. Календар Црвеног крста, Програмске делатности Црвеног крста и Добровољно давање крви.
Такмичење је било занимљиво и узбудљиво. Победу су однели ученици ОШ"Стеван Синђелић" из В. Поповића, док је наш тим заузео 4. место. Свим учесницима и победницима од срца честитамо!