Национални дан пешачења 21. 9. 2024. г.

Датум: 27. Septembar 2024 09:09 Категорија: Новости

Планинарски клуб “Ресава” из Стрмостена у суботу, 21. септембра 2024. године, организовао је “Дан пешачења”, у оквиру акције Планинарског савеза Србије, са циљем промоције пешачења и здравих стилова живота.
Наша школа се већ друге године придружила овој акцији на одушевљење ученика и родитеља. Пешачка тура почела је у 10 часова на Тргу деспота Стефана Лазаревића у Деспотовцу, пролазила кроз центар града и његову периферију, а након 1,2 км стаза је скретала на макадамски пут и улазила у шуму, пролазећи кроз место познато као „бунарче“. Пешачење се наставило шумским путем до витешког села у близини манастира Манасије. Након села, у коме је Планинарски клуб организовао послужење за све учеснике, као и рекреацију за децу у виду спуштања на zipline -у стаза се настављала уређеним шеталиштем уз реку Ресаву и поред Ресавске бање, враћајући се на полазну тачку. Утисци свих учесника су позитивни, тако да се радујемо поновном дружењу са планинарима.