ДАН ПЛАНЕТЕ ЗЕМЉЕ

Датум: 09. Maj 2013 07:42 Категорија: Новости

Поводом обележавања Дана Планете Земље у ОШ  „Ђура Јакшић“ Плажане, у среду 24. aприла спроведена је акција сађења садница под називом  „САДИМ ДРВО  ЗА ЧИСТ ВАЗДУХ“ .

Саднице су обезбеђене из шумског газдинства. Циљ ове акције је да ученици схвате значај дрвећа у борби за чист ваздух и здравију околину и колико је значајно да се промени свест код људи о значају очувања животне средине и планете Земље. У акцији су учесвовали ученици свих разреда , и тада је у двориштву школе засађено око 20-так садница смрче чиме је обогаћено двориште овим лепим дрветом.
У току  недеље која се обележава у част Планете Земље на часовима биологије говорило се о стању животне средини, о поступцима како поправити и унапредити животну средину, као и о развијању свести сваког ученика о значају очувања животне средине.