Датум: 23. Septembar 2013 12:03 Категорија: Новости

У оквиру DILS пројекта Министарства просвете, науке и технолошког развоја, организовала се једнодневна обука на тему ''Мотивација за учење и психолошки принципи учења 1''  за школе укључене у грант програм ''Оснаживање школа за инклузивно образовање''.

Како је наша школа била укључена у исти, добила је могућност да буде домаћин једнодневног семинара. Семинару су присуствовале колеге из ОШ ''Вук Караџић'' из Ресавице и сви наставници из наше школе. Водитељке семинара биле су Дубравка Јовановић из ШУ Јагодина и Вера Муждека.
Циљ семинара је био да се кроз унапређивање компетенција наставника и стручних сарадника ефикасније и ефективније организује настава и учење кроз примену различитих стратегија учења и мотивације за учење. Реализоване су радионице и предавања кроз три области: Мотивација за учење, Социјални контекст учења (настава као интеракција) и Принципи учења и саморегулисано учење.