Безбедност у саобраћају

Датум: 04. Oktobar 2013 08:41 Категорија: Новости

Другог октобра, у нашој школи одржано је предавање ''Безбедност деце у саобраћају''. Данас започета предавања организује Полицијска управа из Јагодине. Предавање је одржао полицајац Драгослав Милетић испред Саобраћајне полиције из Деспотовца.
          Најмлађи ђаци ове школе имали су прилику да виде како изгледају униформе и прибор полицајаца, и да се на предавању упознају са саобраћајним знацима, основама понашања у саобраћају, између осталог где смеју да пређу улицу и када, којом страном коловоза смеју да се крећу у улицама које немају тротоаре и још пуно тога..
Ђаци прваци су се на овом предавању први пут сусрели са правилима у саобраћају која су им представљена тако да их они добро и дуго памте, јер ће им то знање бити потребно за цео живот.