Очување репродуктивног здравља младих у функцији здраве породице

Датум: 08. Oktobar 2013 14:20 Категорија: Новости

Према дефиницији Светске здравствене организације, репродуктивно здравље је стање физичког, менталног и социјалног благостања у свим областима везаним за репродуктивни систем, у свим фазама живота. Репродуктивно здравље подразумева да су људи у могућности да имају задовољавајући и безбедан полни живот и способност да имају потомство, као и слободу да одлуче да ли ће га имати, када и колико често. Саставни део овога је и право мушкараца и жена да буду информисани, да имају приступ безбедним, ефективним, доступним и прихватљивим методама планирања породице по свом избору, и право на адекватне услуге здравствене заштите који жени омогућавају безбедну трудноћу и порођај.
          С обзиром да сви знамо како гласи овогодишњи мото Дечје недеље, наша школа је организовала предавање о репродуктивном здрављу. Предавање је било на тему ''Поглед са наше стране-очување репродуктивног здравља младих у функцији здраве породице'' за девојчице од 5. до 8. разреда. Докторка, Драгица Милојевић, гинеколог, покушала је да ову тему што више приближи ученицама као и да разбије неке стереотипе. Надамо се да је у томе бар мало успела.
          За оне који хоће да сазнају нешто више о данашњој теми, могу да посете следећи линк: